środa, 2 stycznia 2013

Wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem

Łukasz Jakóbiak to człowiek, który uważa, że jedyną rzeczą której nie da się dokonać to trzasnąć obrotowymi drzwiami. Gdy nie mógł znaleźć pracy powiesił swoje CV na ścianie dźwiękoszczelnej, a teraz prowadzi jedno z najbardziej znanych talk-show w Polsce "20m2Lukasza". Tryska energią i potrafi zmotywować  ludzi do działania nawet przez Internet. W swoim programie rozmawia z gwiazdami, ale dziś to on przedstawi Wam kawałek siebie. Krótko, ale konkretnie o tym w co wierzy, co widzi gdy słyszy słowo „Polska”  i co go motywuje.Masz głowę pełną ciekawych pomysłów, a Twój projekt „20m2 Łukasza” w ciągu kilku miesięcy odniosło wielki sukces. Skąd czerpiesz inspiracje?
ŁJ: In spiruje mnie życie, ludzie i marzenia, dzięki którym wyznaczam sobie nowe cele do których dążę.
Jako osoba publiczna jesteś oceniany przez ludzi, którzy Cię nie znją. Jak  radzisz sobie z  opiniami, które nie są przychylne Twojej osobie?
ŁJ: Nie mam z tym problemu, nie czytam komentarzy, ponieważ mam świadomość, że piszą je osoby, których jednym z ulubionych zajęć jest krytykowanie wszystkiego dookoła.
W Polsce bardzo dużo osób mówi, że tzw. „parcie na szkło” to coś złego, jak Ty to postrzegasz?
ŁJ: Nie jest to karalne, ale nie uzasadnione pokazywanie się w mediach działa na krótką metę. Pokazywanie się w mediach przy jednoczesnym podejściu „chcę być znany, z tego, że jestem znany” nie ma dla mnie sensu. Jeżeli robimy coś wartościowego, kreatywnego i media pomagają nam w dotarciu do większej liczby odbiorców, to jestem całkowicie na „tak”.
Co widzisz gdy słyszysz słowo „Polska”?
ŁJ: Narzekanie, zazdrość, zacietrzewienie, problemy na każdym kroku, ale jak patrzę przez moje okulary to widzę spełniających swoje cele ludzi, uśmiech, radość.
Jakimi wartościami w życiu się kierujesz?
ŁJ: Prawdomówność to dla mnie podstawa. Bycie fair w stosunku do innych, ale i do siebie. Ważne jest również, aby w swoim dążeniu ku wyznaczonym celom szanować innych ludzi i nigdy ich nie wykorzystywać.

Z czym się nie zgadzasz w życiu?
ŁJ: Z tym, że są na świecie ludzie, którzy dla swojego dobra potrafią skrzywdzić innych. Dla mnie takie osoby powinno się eliminować ze środowiska.
W co wierzy Łukasz Jakóbiak?
ŁJ: W miłość od pierwszego wejrzenia, taką na peronie, przy dźwięku dobiegającym z megafonu, przy pędzie ludzi, smrodzie kebaba i zatrzymaniu oczu zakochanych na wieczność :D :D:D
Jesteś jednym z niewielu osób, które naprawdę motywują ludzi do działania, powiedz co motywuje Ciebie?
ŁJ: Uważam, że najlepszą motywacją są nasze marzenia, nawet te najbardziej odważne, szalone. Jeżeli chcemy czegoś tak z głębi serca, to możemy osiągnąć wiele.
Gdybyś mógł cofnąć czas ,to czy jest coś co byś zmienił w swoim życiu?
ŁJ: Nie, ponieważ każda sytuacja czegoś mnie nauczyła i doprowadziła do tego, że jestem jaki jestem.
Często zadajesz te pytanie swoim gościom, więc ja postanowiłem zadać je Tobie. Jak widzisz siebie za 20 lat?
ŁJ:Jako szczęśliwego faceta, spełnionego, ale nadal wymyślającego szalone projekty i motywującego ludzi do działania.
Czego Ci życzyć w nowym roku?
ŁJ: Wspaniałych gości, nowych inspiracji, oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci!
 I tego Ci życzę!

 


4 komentarze:

 1. Fajny wywiad :)

  Pozdrawiam :)
  http://mw-maleworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. your pretty!

  X Jenny
  Rocknrollerr.com

  Win a pair of velvet leggings on my blog:
  http://www.rocknrollerr.com/2013/01/give-away-black-velvet-leggings.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy taki wywiad z Łukaszem pomaga mi wierzyć w lepsze jutro... Wywiad ze stycznia 2013 roku, a ja dopiero go znalazłam :(.

  OdpowiedzUsuń