poniedziałek, 28 stycznia 2013

Może tak dla odpoczynku...

Jeszcze 10 lat gościł w niewielu Polskich domach, a dziś jest najszybszym medium w naszym kraju. Prześcignął popularną telewizję, głośne radio i tradycyjne gazety. Przewagą internetu nad innymi mediami jest to, że łączy wszystko. Dziś, dzięki niemu możemy prawie wszystko.

Mówi się, że jeżeli nie ma czegoś w internecie, to po prostu ono nie istnieje. Możliwości jakie oferuje nam internet jest największą jaką wynaleziono do tej pory. Klikając kilka razy myszką możemy w ciągu jednej chwili  kupić pralkę, ubrania, psa, zrobić przelew bankowy i porozmawiać z osobą oddaloną od nas o kilkaset kilometrów. To nieskończone źródło informacji ułatwia użytkownikom funkcjonowanie w codziennym życiu.

Obszar w jakim działa internet jest bez ograniczeń. Sklepy internetowe odnoszą coraz większy sukces, ze względu na swój zasięg i dzięki czemu mogą poszerzać asortyment. Kilka lat temu, aby kupić dany produkt z zagranicy trzeba było prosić przyjaciół czy znajomych mieszkających tam, aby kupili go dla nas i wysłali. Dziś wystarczy wejść na odpowiednią stronę i przelać pieniądze, a już za kilka dni możemy cieszyć się nowym produktem. Sklepy internetowe często oferują również niższe ceny i pomimo kosztów wysyłki, są one i tak atrakcyjne. Właściciele wirtualnych sklepów mogą pozwolić sobie na niższe ceny ponieważ, nie ponoszą takich kosztów za wynajem lokalu jak klasyczne sklepy, czy zamawiają je dopiero po złożeniu zamówienia przez konsumenta. Jedynym minusem jest nieco dłuższy czas niż przy standardowych zakupach.

W magii sklepów internetowych, komunikatorów i wielu innych funkcjach jakie nam umożliwia sieć łatwo jednak się zagubić. Uzależnienie od komputera to coraz częstszy problem dotykający osoby w różnym wieku. Bezsensowne włączanie fb kilka razy na dzień, czy serwowanie po innych portalach tylko po to żeby coś robić to pierwszy sygnał! Tak jak od wszystkiego, tak i od internetu dobrze zrobić czasami sobie przerwę. Może jeden dzień bez komputera? Tak dla odpoczynku i przy okazji sprawdzenia samego siebie.

Oczywiście tak jak we wszystkim, tak i przy korzystaniu z wirtualnego świata trzeba zachować szczególną ostrożność. Internet otwiera przed nami wielki świat, a co za tym idzie możliwości zagrożenia. Oszustwa i kradzieże tak jak w realnym życiu, mogą również przytrafić się w internecie. Są jednak na to sposoby, jak chociażby korzystanie z zaufanych portali czy serwisów.


1 komentarz:

  1. Bardzo przyjemnie mi się czyta, odnalazłem Twojego bloga przez czysty przypadek, ale bardzo mi się tu podoba. Będę Cie obserwował i zaglądał tu częściej.
    Zapraszam też do siebie gdzie piszę przede wszystkim o modzie męskiej jak również o markach luksusowych i ich fenomenie.
    Pozdrawiam
    mattstome.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń