czwartek, 27 grudnia 2012

Przychodzi baba do lekarza... A czemu nie facet?


Okres zimowy to najgorszy czas dla osób, które często chorują. Katar, kaszel, grypa to coś co potrafi zepsuć nam dzień, popsuć plany i położyć do łóżka. Czy to jak przechodzimy okres choroby jest uzależnione od płci?

Każdy człowiek w okresie braku odporności chce jak najszybciej się wyleczyć i wrócić do normalnego trybu życia. W dobie wielkich karier zawodowych nikt nie chce tracić czasu na grypę, leżenie w łóżku z katarem i chusteczkami do nosa. Czy zastanawialiście się kiedyś kto bardziej przeżywa zwykłą grypę? Mężczyźni czy kobiety?

AFP | Sergei Supinsky 
Pierwszy punkt widzenia:

 Utarło się w społeczeństwie powiedzenie, że to faceci najbardziej przeżywają chorobę. Większość kobiet uważa, że gdy facet jest chory to słychać tylko "Boże umieram", "jaki ja jestem chory" i nie ma nic gorszego jak przeziębiony facet. Trzeba im usługiwać, wysłuchiwać ich bolączki i "cierpień". 

Drugie punkt widzenia:

Dlaczego faceci żyją krócej? Wystarczy posłuchać początku klasycznego kawału "Przychodzi baba do lekarza..." i już znamy odpowiedź! Kobiety statycznie częściej wybierają się z wizytą do lekarza gdy im coś dolega. Panie wiedzą, że lepiej iść od razu po pomoc do specjalisty, niż potem męczyć się przez długie tygodnie z kaszlem i innymi dolegliwościami. Męska część społeczeństwa tradycyjnie woli spróbować poradzić sobie samemu z problemem i nie tracić czasu na lekarzy. Kolejny powodem jest nie zwracanie uwagi na to, że mamy katar czy kaszel i działamy dalej. Uważa to za drobnostkę, która zaraz przejdzie i nie ma czym się przejmować. Ten powód jest kontrargumentem na pierwszy punkt widzenia! Skoro panowie są przewrażliwieni na punkcie swoje stanu zdrowia to jak wytłumaczyć fakt, że nie zwracają uwagi na swoje zdrowie?

Trudno jest określić kto ma rację, ale zastanawia mnie jedno. Czy aby powiedzenie, że nie ma nic gorszego niż przeziębiony facet stało się po prostu powiedzeniem, łatwym dla feministek?

Jakie są Wasze opinie?

1 komentarz:

  1. wydaje mi się że czas choroby dla facetów to moment w którym mogą ukazać swoją słabszą stronę i potrzebować pomocy kobiet. dlatego czasami zdarza się tak że stają się słabsi niż są naprawdę aby ktoś otoczył ich staranną opieką :)

    OdpowiedzUsuń