czwartek, 20 grudnia 2012

Postanowienia noworoczne czyli usiądz na chwilę

Nowy rok  zbliża się nie ubłagalnie wiec czas pomyśleć o celach i planach na zbliżający się 2013 rok! Święta i sylwester to czas do przemyśleń, zadumy i przede wszystkim do planów na nowy rok! Nic tak bardziej nie motywuje jak nowy rok.Żeby coś zmienić w swoim życiu potrzebny jest odpowiedni moment. Niektórzy mówią, że "najlepszym moment na działanie jest teraz" ale nie zawsze tak chyba jest. Żeby dokonać zmian trzeba to przemyśleć zaplanować i dopiero wtedy wdrążyć w życie. Szybkie decyzje, które przychodzą nam nagle do głowy kończą się słomianym zapałem. Żeby tak nie było lepiej usiąść spokojnie wieczorem i to po prostu przemyśleć to. Zapisać na kartce w notesie, komputerze czy telefonie. Patrząc co jakiś czas na tą listę powiększamy swoją motywację. Na 2013 rok MenOpinions proponuje:

1. Doskonal się! Niema nic lepszego jak rozwijanie się i podnoszenie swoich kwalifikacji. Dzięki zapisaniu się na kursy/szkolenia możemy poszerzać swoje umiejętności, doskonalić swoją komunikatywność poprzez poznanie nowych ludzi i rozwijać swoje zainteresowania. Nowi ludzie nowe możliwości, nowe horyzonty.

2. Poćwicz trochę! Trochę ruchu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Zapisz się na siłownię, idź na basen albo pobiegaj. Uprawianie sportu czy tylko kilka ćwiczeń chociaż dwa razy w tygodniu pozwoli oderwać się od codziennych problemów i odreagować stres! Ruszając się dotleniamy swój organizm, a dodatkowo podczas ćwiczeń przychodzą do głowy najlepsze rozwiązania i pomysły-tak dowodzą badania jednego z amerykańskich uniwersytetów.

3.  Naucz się języka. Ucząc się języka obcego możesz nie tylko zrobić na kimś dobre wrażenie, ale też doskonalić rozwój osobisty. Nic nie wpływa lepiej na motywację jak zastosowanie umiejętności w praktyce. Wakacje za granicą, czy rozmowa służbowa w innym języku to tylko kilka przykładów, w których może Ci się przydać.

4.  Odżywiaj się zdrowiej. Kawa i papierosy to nie witaminy, one Ci nie pomogą! Zamiast kawy świeży sok z pomarańczy zapewne lepiej wpłynie na pobudzenie twojego organizmu. A zamiast nikotyny zjedz trochę słonecznika albo orzechów, to lepszy pomysł na przerwę zamiast "wyjścia na papierosa". Jedzenie na mieście zamień na gotowanie w domu, pomoże Ci to w zaoszczędzeniu trochę pieniędzy i przede wszystkim zdrowia.

5. Podchodź do wszystkiego z dystansem.  Zamiast nerwowo i automatycznie reagować na wszelkie problemy weź głęboki oddech, usiądź spokojnie i to przemyśl. To pomoże Ci zapobiec niepotrzebnym błędom i pomyłkom, a już na pewno konfliktom.
A Wy już macie swoje postanowienia noworoczne?

5 komentarzy:

 1. It's going to be end of mine day, except before finish I am reading this enormous article to improve my know-how.
  Look at my blog post ; Additional Hints

  OdpowiedzUsuń
 2. zdecydowanie przydałby mi się punkt 2 :D trzeba się ruszyć !

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj zdecydownie przyda mi sie troche dystansu na nowy rok, zbyt wiele stresu w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama myśl o zmianach to już pół sukcesu :)

   Usuń
 4. haha ja stawiam na silownie, w tym roku bylem leniwy :D

  OdpowiedzUsuń