środa, 2 października 2013

Podsiadło to nie Brodka!


Wygrał drugą edycję X Factor'a i jego kariera rozpoczęła się błyskawicznie, jednak wszyscy wiemy, że nawet gdyby nie wygrał, to i tak usłyszeli byśmy o nim. Mało kto jest tak spokojny, skromny i utalentowany. Ten chłopak nie musi robić nic poza śpiewaniem, a to rzadkość w Polsce.

Rzadko, a w sumie to chyba wcale nie bywa na salonach, nie widać go na zdjęciach. Mimo to odniósł niedawno wielki sukces, który nadal trwa. Dawid Podsiadło kilka miesięcy temu wydał swoją debiutancką płytę Comfort and Happiness, która odniosła wielki sukces. Sukces, ponieważ jest inna niż wszystkie. W dobie popowych kaszek ten młody Pan postawił na spokój i melancholie. To był strzał w 10! Tego nam brakowało! Pełen skrajnych emocji, tych prawdziwych. W mediach pojawiają się głosy o podobieństwie do Moniki Brodki. Muzyk jest czasami porównywany do laureatki Idola, jednak ja nie widzę żadnego podobieństwa. Bardzo nie lubię porównywać artystów, ale jeśli już miałbym się o to pokusić to przypomina mi on inną laureatkę programu talent show. Dawid to dla mnie trochę męskie wydanie Ani Dąbrowskiej. W piosenkach, ich wykonaniach, słychać prawdziwe, a zarazem delikatne emocje.

Ten skromny chłopak dał trochę pstryczek w nos innym artystom. W tym roku w Polsce odbyło się trochę premier płyt znanych muzyków, ale żadna z nich nie odniosła takiego sukcesu. Chłopak jest tak skromny i tak zwykły, że nie można o nim nic złego powiedzieć. Aż chciało by się takiego kogoś w polskim rządzie :) Krążek zawiera 12 piosenek, z czego tylko 2 muzyk śpiewa po polsku. Angielski artysty jest na bardzo dobrym poziomie, więc słucha się go bez żadnych problemów. Płyta wyszła jakiś czas temu, a już można utwory  usłyszeć w serialach. Te, które najbardziej mnie urzekły to And I, Trójkąty i kwadraty i Nieznajomy. Sądzę, że o tych utworach będzie głośno przez długi czas...6 komentarzy:

 1. On jest perfekcyjny :)

  www.jakub-urbanski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawid Podsiadło ma naprawdę niezły głos i cała komercha wokół której rsię polskie gwiazdki jest mu zupełnie niepotrzebna bo bez tego daje sobie świetnie radę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do mnie on wgl. nie przemawia :) Nie wiem jaki jest, nie znam go zbyt dobrze, jednak jego muzyka mi się nie podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swoje zdanie i swoje upodobania :)

   Usuń
 4. uwielbiam wlasnie spokój w jego głosie :)

  OdpowiedzUsuń