środa, 1 stycznia 2014

Tego głosu nie wolno zapomnieć


Po ciężkiej walce z nowotworem i cukrzycą, odszedł od nas wybitny dziennikarz Andrzej Turski. Był on zapewne jedną z najważniejszych osobowości Telewizji Polskiej i przeszedł do historii polskich mediów.

Swoją walkę przegrał w ostatnim dniu 2013 roku. Problemy ze zdrowiem dziennikarz miewał już od 2006 roku, kiedy to wykryto u niego nowotwór. 3 lata później miał nawrót choroby, jednak został on szybko wykryty i dzięki temu całkowicie wyleczony. W ciągu ostatniego miesiąc życia, znajdował się on w śpiączce farmakologicznej, po zawale serca jakie miało miejsce w redakcji Telewizji Polskiej 5 grudnia 2013.

Jedną z wielu zalet dziennikarza był jego specyficzny i donośny głos, który przyciągał uwagę. Jako dziennikarz przez wiele lat pracy otrzymał m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski czy też Złoty Krzyż Zasługi. Redaktor żył 70 lat. 


Swoja przygodę z dziennikarstwem zaczął jeszcze na studiach w młodzieżowej redakcji Polskiego Radia w 1968 r. w której po kilku latach został redaktorem naczelnym. Kilka lat później został redaktorem naczelnym Programu III, a później Programu I. Można przypuszczać, że chyba i to było jeszcze mało dla redaktora, który w 1987 r. przeniósł się do Telewizji Polskiej gdzie został naczelnym  w TVP1. Tam przez ponad 10 lat prowadził najważniejszy program informacyjny jakim jest Panorama. W jego dorobku zawodowym znajduje się również fakt, że był on jednym z inicjatorów znanego i nadal emitowanego programu Teleexpres. 
Poniżej nagranie z ostatniego programu dziennikarza:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz