sobota, 6 lipca 2013

Will.i.am na wojennej ścieżce z Pharrell'emCzłonek zespołu The Black Eyed Pease wniósł pozew do sądu przeciwko koledze z branży. Pozew dotyczy rzekomego naruszenia praw autorskich i dokonania plagiatu przez Pharrella, który od jakiegoś czasu jest właścicielem marki i am OTHER.
Przyczyną konfliktu jest zwrot I am, którego Pharrell użył w nazwie firmy, oraz jej znak. Nie spodobało się to amerykańskiemu artyście, ponieważ uważa, że logo jest zatwarzająco podobne do jego marki i może spowodować błędne kojarzenie jej. Sprawa jest dosyć zagmatwana, ponieważ obydwoje artyści pozwali się nawzajem. Will.i.am zarzucił koledze wykorzystywanie jego znaku towarowego z obaw o możliwości pomyłki jego marki z marką Williams'a. 

Pharrell w publicznym oświadczeniu zwrócił uwagę na fakt, że nie używa on zastrzeżonego zwrotu I.am. Nazwa marki zawiera zwrot I am, a to popularne słowo w języku angielskim. 

Sprawa nabrała dużego rozgłosu, jednak wydaje mi się, że szkoda zachodu na takie  incydenty. Nie prowadzą one do niczego, chyba że do medialnego zainteresowania. Być może o to właśnie chodzi muzykom?

1 komentarz:

  1. Z pewnością przysporzy im obojgu to trochę zamieszania wokół nich, nawet, jeśli niezbyt coś osiągnęli w tym "sporze", to jakieś korzyści obaj będą mieć. :)

    OdpowiedzUsuń